Dom

Malá investícia – veľké úspory

Každá rodina dá za pravdu, že na domácnosť minie priemerne 60 percent z celkového príjmu. Ľudia sa často boja vo svojom domove niečo meniť, sú zvyknutí na svoje zaužívané veci, no často krát rozmýšľajú a sťažujú sa práve na prácu ktorú robia. To však nie je ten problém. Ľudia jednoducho nevedia šetriť.

úvěr
 
Okrem platenia faktúr, neočakávaných výdavkov v podobne ročných nedoplatkov často krát nemajú ani na dovolenku. Nevedia, ako sa ďalej pohnúť.
 
Stačí však zariskovať a investovať do niektorých overených domácich pomocníkov, ktorí Vám zjednodušia prácu a peniaze sa Vám v krátkom období vrátia naspäť. Navyše, všetky produkty si viete nainštalovať doma svojpomocne, či už ste žena v domácnosti, alebo chlap ktorý nemá rád montovanie a zasahovanie do bytu.
 
Ďalším prínosom šetrenia energie je prínos z ekologického hľadiska. Čím menej moderných zariadení, tým je menší dopad na životné prostredie. Dnešná doba je veľmi rýchla, každý chce mať čo najviac výdobytkov, no neuvedomuje si, že to ničí takisto aj zdravie.
 
V tomto článku sú opísané tie najzákladnejšie produkty, ktoré nie sú až tak náročné na údržbu a neinvestujete do nich veľa peňazí.
Veď predsa šetrenie sa opláca a z krátky čas uvidíte, že sa to dá.

stavba

·        Umývačka riadu

Nielen že si ušetríte čas a námahu s umývaním riadu ručne, navyše miniete oveľa menej vody. Umývanie riadu má najväčší podiel na spotrebe vody. Umývačka riadu znižuje množstvo odobranej vody a taktiež aj náklady na jej ohrev. Priemerne domácnosť spotrebuje na umývanie riadnu 25 litrov vody denne, na rozdiel od umývačky riadu ktorá spotrebuje za jeden umývací cyklus 10-15 litrov.
 

·        2. Sprchovanie

Nie je lepší pocit, keď prídete zničený z práce dáte si sprchu. Na trhu existujú tzv. úsporné sprchové hlavice, ktoré šetria vodu tak, že škrtia prietok vody z 8 litrov na 5,7 litrov za minútu. Užívateľ má však rovnaký komfort ako pri užívaní plného prietoku vody.
 

·        3.Osvetlenie

Investujte do LED žiaroviek. Sú vhodnou alternatívou ku klasickým žiarovkám, oproti ktorým šetria energiu a majú podstatne dlhšiu životnosť. firiem a obchodov ponúka aj doživotné záruky na tento tip žiaroviek, takže sú aj z hľadiska efektívnosti výhodnou investíciu.
Keď Vám vypovedajú alebo stratia svoju životnosť, jednoducho ich donesiete ku predajcovi a on Vám ich jednoducho vymení.
 

·        4. Spotrebiče.

Digitálna mikrovlnná rúra či hodiny na sporáku? Pohotovostný režim, je taký stav, kedy je spotrebič zapojený v elektrine ale nie je zapnutý. Či už je to spomínaná mikrovlnná rúra, alebo dokonca aj televízor. Spotrebiče zapojené v tomto režime, teda v čase, keď ich nevyužívame, odoberajú elektrinu počas celého roka približne 20 hodín denne. Ak máte pohotovostný režim na týchto spotrebičoch, potom je to ďalší krok pri ušetrení nejakých peňazí.